درباره موسسه خیریه حکیم

موسسه خیریه حامیان مهر حکیم تهران (مهرآذری سابق)
خیریه حکیم با اولویت انجام کلیه ی امور عام المنفعه و حمابت های مادی و معنوی از خانواده های نیازمند ،معلولین، ایتام، بیماران سرطانی و بیماران خاص تشکیل شده است. مدت فعالیت موسسه بصورت نامحدود می باشد و طبق ماده ۲۶ اساسنامه کلیه اعتبارات لازم از طریق اعانات و کمکهای مردمی و خیرین بزرگوار و هیات امنا موسسه تامین می گردد.
اگر انسان از دیدن فقیر درجامعه دلتنگ و ناراحت نشود به راحتی می توان گفت از عواطف انسانی و نوع دوستی بشری بویی نبرده است و تقریبا کمتر انسانی را می توان یافت که نسبت به فقرا بی تفاوت باشد و از کنارفقیران بدون تامل بگذرد اما مهم تر از ابراز عواطف وکمک به فقیراناین است که فکرکنیم چرا با این پدیده دردناک درجامعه روبه رو هستیم ؟
انچه اسلام با تاکید درباره آن سخن گفته،این است که محروم بودن محرومان وگرسنگی گرسنگان وبرهنگی برهنگان و نیازمندی نیازمندان و بینوایی بینوایان ،معلول قضاوقدرالهی نیست،زیراکه خداوند مردمان را آفریده وبرای آنان روزی و آنچه زندگی ایشان به آن وابسته است فراهم ساخته است: نحن قسمنا بنهم معیشتهم فی الحیاه الدنیا ماامکانات زندگی را درمیان مردمان تقسیم کرده ایم وبرای همگان سهمی قرار داده ایم .(زخرف آیه۳۲)
بنابراین،پس فقر و بینوایی و دیگراموریادشده ازکجا سرچشمه می­گیرد ومی­جوشد؟بدون شک امورفاجعه آمیزیادشده چیزهایی است که ثروتمندان باید آن را پاسخ دهند. پیامبراکرم(ص)می فرماید:((إن الله جعل ارزاق الفقراء فی اموال الاغنیاء))(مستدرک الوسائل)
خداروزی تهیدستان رادراموال ثروتمندان قرارداده است ،پس اگرگرسنه و برهنه بمانند،پس آن گناه ثروتمندان است. ازاین رو امیرمومنان علی (ع)می فرماید:هیچ فقیری گرسنه نماند مگرآن که توانگری ازدادن حق اوممانعت کرد. (نهج البلاغه،فیض الاسلام،ص۱۲۴۲)

مورد اعتماد در ایران

موسسه خیریه حکیم با سابقه‌ای مشخص و پررنگ در عرصه کمک به بیماران نیازمند در ایران به عنوان یک نهاد معتبر و مورد اعتماد شناخته شده است. این موسسه با بیش از چندین سال تجربه در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به افراد نیازمند، از طریق پروژه‌ها و برنامه‌های موثر خود توانسته است اعتماد جامعه را جلب کند. شفافیت و صداقت در اعلام اطلاعات مالی و عملکرد این موسسه، به همراه اختصاص داده شدن منابع به موارد حیاتی و فوری، نشان دهنده پایبندی موسسه به ارزش‌های اخلاقی و انسانی است. این ویژگی‌ها به موسسه حکیم اعتبار و اعتماد بسیاری از افراد و نهادهای مختلف را جلب کرده است.